SZKOLENIA DLA DORADCÓW FINANSOWYCH I KORPORACJI

SUKCESJA W RODZINIE I BIZNESIE. PLAN FINANSOWY DLA WSPÓLNIKÓW I KLIENTÓW VIP.

Szkolenie przeznaczone jest dla doradców finansowych: brokerów, multiagentów, agentów ubezpieczeniowych oraz osób, które doradzają w zakresie szeroko pojętych finansów. Problematyka poruszana na szkoleniu przydatna jest w codziennej pracy każdego doradcy, w szczególności w obsłudze klientów biznesowych oraz VIP.

 

Zastanawialiście się Państwo, jaki odsetek ludzi świadomie decyduje się narażać na poniesienie poważnych szkód w wypracowanym majątku? Nierzadko między innymi dlatego, że obawiamy się poruszać tematu śmierci oraz potraktować jej jako ryzyka gospodarczego. Na podstawie ostatnich kilku lat pracy doradczej i edukacyjnej możemy stwierdzić, że ten odsetek jest naprawdę spory. Im większy majątek, im bardziej skomplikowana sytuacja rodzinna, tym więcej spraw może nie pójść po naszej myśli...

 

Zapraszamy na całodniowe szkolenie, które w przejrzysty i praktyczny sposób wyposaży Państwa w wiedzę na temat sukcesji oraz da narzędzia pozwalające przygotować profesjonalny plan finansowy dla klientów VIP, właścicieli firm oraz wspólników spółek.

 

Na szkoleniu nauczysz się:

 

 - Przedstawić ryzyko śmierci od takiej strony, aby Klienci zechcieli o nim konkretnie rozmawiać.

 

 - Prezentować aspekty nowoczesnego zarządzania majątkiem i biznesem w dłuższej perspektywie czasowej, z uwzględnieniem konstrukcji planu finansowego.

 

 - Samodzielnie oceniać, co dzieje się z majątkiem albo biznesem, jeśli nie ma kompleksowo opracowanego planu sukcesji ani zabezpieczeń?

 

 - Pomóc Klientowi w opracowaniu strategii w zakresie płynnego przekazania majątku następnemu pokoleniu. Dowiecie się, jakie błędy popełniamy najczęściej.

 

 - Diagnozować podstawowe obszary ryzyka, np. jakie konkretne skutki gospodarcze wywołałaby śmierć właściciela albo wspólnika w firmie? Jak przełoży się to na ciągłość zarządzania oraz płynność finansową albo na konkurencyjność firmy na rynku? Jak chronić się w takiej sytuacji?

 

 - Jak prawidłowo podejmować decyzje dotyczące zarządzania majątkiem prywatnym?

„W ciągu 3 miesięcy po konferencji pozyskaliśmy łączny przypis ponad 1 mln zł składki rocznej – wyłącznie na polisach ochronnych, bez inwestycji."

 

Małgorzata Rejmer

Dyrektor Agencji Allianz w Bydgoszczy

 

„Szkolenia /.../ spełniły nasze oczekiwania dzięki idealnemu dopasowaniu programu, metodyki oraz techniki szkoleń do naszych potrzeb. Doceniamy profesjonalizm, zaangażowanie wykładowcy, a w szczególności cechę, którą może poszczycić się niewiele firm o podobnym charakterze, a mianowicie szkoli nie firma, lecz człowiek."

 

Ewa Lisiecka, Dyrektor Sprzedaży Agencyjnej PZU Życie S.A., Siedlce

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu sukcesji w rodzinie oraz biznesie. Na wykład składają się kompleksowo ujęte elementy prawa cywilnego, handlowego, rodzinnego, spadkowego i podatkowego oraz omówienie płaszczyzny finansowej i zarządczej zagadnień związanych z sukcesją. Poparty jest licznymi przykładami rozwiązań, które udało się implementować i potwierdzić skuteczność ich działania w firmach na terenie całej Polski. Pokazujemy też obserwowane powszechnie błędy w rozważaniach na temat planowania spadkowego i finansów oraz podpowiadamy, jak ich uniknąć.

 

Zmiana pokoleniowa w polskim biznesie właśnie zaczyna przybierać na sile – po prawie 25 latach kapitalizmu kwestia ta ma ogromne znaczenie dla płynności zarządzania i prawidłowej kontynuacji działalności w biznesie, a także ochrony majątku ulokowanego poza firmą. Wiedza potrzebna do wypracowania właściwej strategii przekazania firmy i majątku prywatnego z pokolenia na pokolenie, a także właściwe zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed niepożądanymi prawnymi oraz finansowymi skutkami śmierci osób ważnych dla rodziny i biznesu, są obecnie w Polsce bardzo potrzebne. Dotyczy to wszystkich firm, których właścicielami są osoby fizyczne, w każdej prawnej formie prowadzenia działalności.

 

Dotychczasowa praktyka potwierdza duże zapotrzebowanie wśród agentów na tego typu szkolenia oraz przydatność wiedzy z zakresu planowania spadkowego przy sprzedaży polis. Świadczą o tym opinie samych agentów na temat dotychczasowej współpracy z autorem szkolenia. Wielu z nich twierdzi, że tak jak w krajach zachodnich, przyszłość należeć będzie do SPECJALISTÓW, którzy wyróżnią się umiejętnością kompleksowego doradztwa, wykraczającego poza zagadnienia ubezpieczeniowe. Pierwsze efekty sprzedażowe widać już kilka tygodnia po przeprowadzonym szkoleniu.

ZAMÓW SZKOLENIE

Szkolenia organizowane są w wersjach 1, 3 lub 6-dniowych (jednodniowe sesje w odstępach co 3-4 tygodnie, uzupełnione ćwiczeniami i pracą własną uczestników); w zależności od zakresu materiału oraz ilości ćwiczeń i warsztatów. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółową ofertą i rozważasz zamówienie szkolenia dla grupy przynajmniej 10 osób, proszę o kontakt.

 

W przyszłości zamierzamy organizować szkolenia otwarte w zakresie sukcesji oraz planowania spadkowego, w wersji 6-dniowej Akademii Sukcesji. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w tego typu zajęciach, proszę o kontakt.

Szkolenie przeprowadzi:

Łukasz Martyniec

Łukasz Martyniec – prawnik, doradca sukcesyjny, praktyk, wykładowca. Specjalizuje się m.in. w tworzeniu Planów Sukcesji oraz doradztwie w długookresowym zarządzaniu majątkiem pod kątem prawnym oraz finansowym. Od 2004 roku prowadzi szkolenia i warsztaty dla towarzystw ubezpieczeniowych, banków i przedsiębiorców w tym zakresie, przeszkolił ponad 3800 doradców ubezpieczeniowych. Współorganizował ponad 300 konferencji tematycznych dla przedsiębiorców. Jest wykładowcą Europejskiej Akademii Planowania Finansowego EAFP w Warszawie oraz redaktorem naczelnym portalu planowaniespadkowe.pl. Jest autorem wielu rozwiązań z zakresu łączenia narzędzi prawnych i finansowych w spójny Plan Sukcesji, a także szeregu programów szkoleniowych w tym zakresie. Prowadzi kancelarię sukcesyjną, która świadczy obsługę prawną oraz doradczą w ramach wieloletnich programów opieki nad Klientem.Wielokrotnie szkolił i wykładał na zamówienie takich zleceniodawców, jak różnego rodzaju organizacje zrzeszające przedsiębiorców, Izby Przemysłowo-Handlowe, BCC, Rotary Club, jest ekspertem cytowanym w mediach (TVN CNBC Biznes, TVP, Puls Biznesu, Rzeczpospolita i in.). Szkolił m.in. na zamówienie: PZU Życie S.A., AVIVA S.A., Allianz S.A., Pramerica S.A., InterRisk S.A., BZ WBK S.A., Generali S.A., Goldinvest sp. z o.o. i wielu innych.„Pragnę w paru słowach wyrazić wdzięczność dla Pana Łukasza Martyńca jednocześnie rekomendując jego osobę jako doskonałego fachowca w dziedzinie planowania spadkowego, profesjonalistę oraz wspaniałego kolegę."

 

 Radosław Boczek

Doradca AVIVA, członek MDRT Ostrów Wielkopolski

 

„Pan Łukasz Martyniec prowadząc wykłady w Europejskiej Akademii Planowania Finansowego wykazał się ogromnym doświadczeniem, wiedzą o umiejętnościami w zakresie planowania spadkowego, tworzenia Planów Sukcesji i długookresowego zarządzania majątkiem, a także zabezpieczenia majątków prywatnych i firm na wypadek śmierci właścicieli."

 

Franciszek R. Zięba

Prezes Europejskiej Akademii

   Planowania Finansowego

 

„Prawidłowo skonstruowany i kompleksowy plan sukcesji podnosi wiarygodność w stosunku do banków czy kontrahentów, zwłaszcza w relacjach długoterminowych, gdzie wymagana jest gwarancja wieloletniej ciągłości zarządzania organizacją oraz jasne procedury na wypadek zdarzeń nieprzewidzianych."

 

Łukasz Martyniec

    „Puls Biznesu" z dn. 22 maja 2012 r.

Referencje dotyczące działalności szkoleniowej znajdziesz na stronie Kancelarii Sukcesyjnej WM GROUP Łukasz Martyniec.

 

Obejmują szkolenia świadoczene w ramach WM GROUP, Akademii Planowania Spadkowego oraz Wealth Management Academy sp. j.

 

Jeśli byłeś już uczestnikiem któregoś ze szkoleń organizowanych lub prowadzonych przez Łukasza Martyńca oraz jesteś zadowolony/zadowolona z uczestnictwa w nich, kliknij poniżej:

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.