SZKOLENIA DLA FIRM I KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

SUKCESJA W BIZNESIE. ZASADY TWORZENIA PLANÓW SUKCESJI W RODZINIE I W FIRMIE.

Szkolenie przeznaczone jest specjalnie dla ludzi biznesu: właścicieli firm, wspólników spółek, członków rodzin biznesowych oraz osób pełniących funkcje w organach osób prawnych. Problematyka poruszana na szkoleniu dotyczy każdej firmy, której właściciele są osobami fizycznymi, a więc z natury rzeczy stoją przed nimi wyzwania dotyczące sukcesji a także konieczność zbudowania kompleksowego systemu zabezpieczeń przed skutkami zdarzeń nagłych.

 

Zastanawiałeś się kiedyś, jaki odsetek ludzi świadomie decyduje się narażać na poniesienie poważnych szkód w wypracowanym majątku? Nierzadko między innymi dlatego, że obawiamy się poruszyć temat śmierci oraz potraktować jej jako ryzyko gospodarcze? Na podstawie ostatnich kilku lat pracy doradczej i edukacyjnej możemy stwierdzić, że ten odsetek jest naprawdę spory. Im większy majątek, im bardziej skomplikowana sytuacja rodzinna, tym więcej spraw może nie pójść po naszej myśli...

 

Zapraszamy na całodniowe szkolenie, które w przejrzysty i praktyczny sposób wyposaży Cię w wiedzę na temat sukcesji oraz da narzędzia służące do podjęcia ważnych, strategicznych decyzji. Nikt przecież nie zrobi tego lepiej, niż Ty sam! Potrzebujesz tylko właściwych narzędzi!

 

Podczas szkolenia nauczysz się:

 

 - Samodzielnie oceniać, co dzieje się z majątkiem albo biznesem, jeśli nie ma kompleksowo opracowanego planu ani zabezpieczeń? Jak ocenić poprawność posiadanego już planu?

 

 - Opracowywać strategię w zakresie płynnego przekazania majątku następnemu pokoleniu. Dowiecie się, jakie błędy popełniamy najczęściej.

 

 - Diagnozować podstawowe obszary ryzyka, np. jakie konkretne skutki gospodarcze wywołałaby śmierć właściciela albo wspólnika w Twojej firmie? Jak przełoży się to na ciągłość zarządzania oraz płynność finansową albo na konkurencyjność firmy na rynku? Jak chronić się w takiej sytuacji?

 

 - Jak prawidłowo podejmować decyzje dotyczące zarządzania majątkiem oraz biznesem w dłuższej perspektywie czasu?

 

 - Jak właściwie skonstruować spójny i kompleksowy Plan Sukcesji obejmujący prawo, finanse, podatki oraz zarządzanie? Jak rozmawiać o tym w rodzinie lub spółce?

„Ciekawe szkolenie, trafiony temat (często pomijany, czasami w ogóle nieuświadomiony wśród nawet doświadczonych przedsiębiorców)."

 

Uczestnicy szkolenia dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie, X. 2012 r.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu sukcesji w rodzinie oraz biznesie. Na wykład składają się kompleksowo ujęte elementy prawa cywilnego, handlowego, rodzinnego, spadkowego i podatkowego oraz omówienie płaszczyzny finansowej i zarządczej zagadnień związanych z sukcesją. Poparty jest licznymi przykładami rozwiązań, które udało się implementować i potwierdzić skuteczność ich działania w firmach na terenie całej Polski. Pokazujemy też obserwowane powszechnie błędy w rozważaniach na temat planowania spadkowego oraz podpowiadamy, jak ich uniknąć.

 

Zmiana pokoleniowa w polskim biznesie właśnie zaczyna przybierać na sile – po przeszło 20 latach kapitalizmu kwestia ta ma ogromne znaczenie dla płynności zarządzania i prawidłowej kontynuacji działalności w biznesie, a także ochrony majątku ulokowanego poza firmą. Wiedza potrzebna do wypracowania właściwej strategii przekazania firmy i majątku prywatnego z pokolenia na pokolenie, a także właściwe zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed niepożądanymi prawnymi oraz finansowymi skutkami śmierci osób ważnych dla rodziny i biznesu, są obecnie w Polsce bardzo potrzebne. Dotyczy to wszystkich firm, których właścicielami są osoby fizyczne, w każdej prawnej formie prowadzenia działalności.

 

Przed szkoleniem uczestnicy otrzymają dodatkowe materiały oraz listę danych i dokumentów, które należy przygotować, żeby wykorzystać je podczas szkolenia i potrafić użyć w dalszych pracach nad samodzielną budową Planu Sukcesji. Dajemy podstawy do tworzenia konkretnych rozwiązań na podstawie Państwa sytuacji – to nie jest wiedza akademicka!

 

Korzyści uzyskane z uczestnictwa w szkoleniu są nie do przecenienia – pozwolą Państwu bardziej świadomie podejmować kluczowe decyzje dotyczące zarządzania i ochrony majątku. Dadzą podstawy do budowy trwałych wartości w rodzinie i w firmie. Trudno wyrazić je w pieniądzu.

ZAMÓW SZKOLENIE

Szkolenia przeprowadzane są najczęściej na zamówienie organizacji zrzeszających przedsiębiorców, cechy, fundacje czy też Izby Przemysłowo-Handlowe. Szkolenia dla firm rodzinnych organizowane są we współpracy z Instytutem Biznesu Rodzinnego w Poznaniu. Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem, prosimy o kontakt.

Jeśli formuła szkolenia nie jest dla Państwa dogodna, proszę skorzystać z możliwości indywidualnej usługi zaufanego doradcy.

 

Szkolenie przeprowadzi:

Łukasz Martyniec

Łukasz Martyniec - prawnik, doradca sukcesyjny, praktyk, wykładowca. Specjalizuje się m.in. w tworzeniu Planów Sukcesji oraz doradztwie w długookresowym zarządzaniu majątkiem pod kątem prawnym oraz finansowym. Od 2004 roku prowadzi szkolenia i warsztaty dla towarzystw ubezpieczeniowych, banków i przedsiębiorców w tym zakresie, przeszkolił ponad 3800 doradców ubezpieczeniowych. Współorganizował ponad 300 konferencji tematycznych dla przedsiębiorców. Jest wykładowcą Europejskiej Akademii Planowania Finansowego EAFP w Warszawie oraz redaktorem naczelnym portalu planowaniespadkowe.pl. Jest autorem wielu rozwiązań z zakresu łączenia narzędzi prawnych i finansowych w spójny Plan Sukcesji, a także szeregu programów szkoleniowych w tym zakresie. Prowadzi kancelarię sukcesyjną, która świadczy obsługę prawną oraz doradczą w ramach wieloletnich programów opieki nad Klientem.

 

Wielokrotnie szkolił i wykładał na zamówienie takich zleceniodawców, jak różnego rodzaju organizacje zrzeszające przedsiębiorców, Izby Przemysłowo-Handlowe, BCC, Rotary Club, jest ekspertem cytowanym w mediach (TVN CNBC Biznes, TVP, Puls Biznesu, Rzeczpospolita i in.). Szkolił m.in. na zamówienie: PZU Życie S.A., AVIVA S.A., Allianz S.A., Pramerica S.A., InterRisk S.A., BZ WBK S.A., Generali S.A. i wielu innych.

 

        „Życie tworzy scenariusze, które z powodu braku ważnych zabezpieczeń prawnych i finansowych powodują upadek firm i likwidację miejsc pracy oraz zubożenie majątku rodziny.

        Szanowny Panie Dyrektorze mogę w pełni polecić Pana Prezesa Łukasza Martyńca do dalszej współpracy."

 

Kazimierz Ciuruś

    prezes zarządu Ciroko sp. z o.o.

         w liście do Dyrektora Biura Północnej Izby

             Gospodarczej w Szczecinie

 

         „Prawidłowo skonstruowany i kompleksowy plan sukcesji podnosi wiarygodność w stosunku do banków czy kontrahentów, zwłaszcza w relacjach długoterminowych, gdzie wymagana jest gwarancja wieloletniej ciągłości zarządzania organizacją oraz jasne procedury na wypadek zdarzeń nieprzewidzianych."

 

Łukasz Martyniec

„Puls Biznesu" z dn. 22 maja 2012 r.

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.