USŁUGI ZAUFANEGO DORADCY SUKCESYJNEGO

Usługi zaufanego doradcy to bardzo indywidualne i osobiste podejście do sukcesji. Adresatem doradztwa indywidualnego są przedsiębiorcy: właściciele firm, wspólnicy spółek, członkowie rodzin biznesowych oraz osoby zarządzające biznesem czy członkowie rodzin posiadających majątek. Usługa ta daje możliwość szerszego spojrzenia na posiadany biznes czy majątek albo na relacje w rodzinie; a także indywidualnej konsultacji oraz przekazania wiedzy i doświadczeń z zakresu budowy długookresowej strategii zarządzania majątkiem czy biznesem, który tworzy Plan Sukcesji. Traktujemy sukcesję jako proces. Podpowiadamy, jak skonstruować strategię zabezpieczeń na wypadek wystąpienia zdarzeń nagłych. Być może w Twojej firmie czy rodzinie trudno rozmawiać o niektórych sprawach? Zaufany doradca potrafi pomóc w takich sytuacjach.

 

Jest to nowa dziedzina doradztwa, zdecydowanie wykraczająca poza tradycyjne doradztwo prawne czy finansowe. Wymaga interdyscyplinarnej wiedzy oraz dużego zaangażowania zaufanego doradcy oraz innych specjalistów, jeśli okażą się niezbędnie. Zaufany doradca często staje na czele zespołu eksperckiego odpowiedzialnego za przeprowadzenie danego procesu.

 

Struktura zaproponowanego doradztwa podzielona jest zazwyczaj na indywidualnie dobrane etapy. Będą to spotkania z zaufanym doradcą, który wysłucha i zaproponuje rozwiązania oraz pomoże skonstruować skrojony na miarę model procesu sukcesyjnego zawierającego też system zabezpieczeń przed skutkami zdarzeń nagłych. Pokaże dostępne warianty rozwiązań. Współpracujący z portalem zaufani doradcy sukcesyjni posiadają odpowiednie doświadczenie i stworzyli narzędzia do pomocy Klientom w wypracowaniu modeli działania pozwalających na płynne przejście biznesu, majątku i zarządzania z pokolenia na pokolenie, oparte o sprawdzone rozwiązania prawne i finansowe. Mają bezpośredni dostęp do rozwiązań zachodnich, ze Szwajcarii, Niemiec oraz państw skandynawskich, lecz doświadczenie zdobyte przede wszystkim w polskich firmach i rodzinach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że większość decyzji w przedmiocie sukcesji podejmują we własnym gronie członkowie rodziny, właściciele czy wspólnicy. Szanujemy ten stan rzeczy. Trudno jednak to uczynić, jeśli nie znamy podstawowych mechanizmów rządzących sukcesją oraz - przede wszystkim - nie posiadamy odpowiednich wzorców dotyczących rozwiązań. A może czasem aby poruszyć dyskretny czy delikatny temat niezbędny jest doradca z zewnątrz? To oczywiście Twoja decyzja.

 

Dopiero na następnych etapach, kiedy jasne jest już CO i DLACZEGO zamierzamy zrobić, wkraczają specjaliści od prawa, finansów i podatków, aby odpowiedzieć na pytania: JAK, KIEDY i ZA ILE jest to możliwe?

ETAPY PROCESU DORADZTWA SUKCESYJNEGO:

  • spotkanie konsultacyjne: obejmuje rozpoznanie sytuacji, określenie podstawowych obszarów ryzyka, przyjęcie dalszego trybu podstępowania oraz - o ile na tym etapie to jest już możliwe - celów działania;

 

  • kolejne spotkania, etap analityczny oraz decyzyjny: podczas tych spotkań budowane są założenia Planu Sukcesji obejmujące strategię długookresowego zarządzania majątkiem lub biznesem oraz przyjęty system zabezpieczeń, w oparciu o wiedzę na temat sytuacji Klienta,

 

  • etap wdrożeniowy: praca prawników, doradców podatkowych i finansowych,

 

  • okresowy monitoring: w sytuacji wystąpienia zdarzeń istotnych z punktu widzenia Planu Sukcesji oraz w kolejne rocznice wdrożenia Planu Sukcesji powinny następować spotkania konsultacyjne zmierzające do weryfikacji i aktualizacji przyjętych celów, założeń strategii, wycen i wysokości rozliczeń, oraz uaktualnienie wdrożonych rozwiązań.

Usługi zaufanego doradcy są ciekawą alternatywą dla szkoleń - tam także nabywamy praktyczną wiedzę, lecz dzieje się to w znacznie mniej intymnej atmosferze, w warunkach sali szkoleniowej. Zaletą szkoleń jest z kolei brak konieczności dzielenia się z doradcą sukcesyjnym szczegółowymi informacjami na temat własnej sytuacji - a dalsze działania zmierzające do budowy Planu Sukcesji odbywamy już samodzielnie. Sprawdza się to jednak tylko przy mniej skomplikowanych sytuacjach faktycznych. W tych bardziej złożonych - szkolenie może stać się dobrym podłożem do tym bardziej efektywnego wykorzystania usług zaufanego doradztwa.

Twoja wiadomość z formularza została pomyślnie wysłana.

Podałeś następujące dane:

Kontakt z doradcą sukcesyjnym:

Skoryguj wprowadzone dane w następujących polach:
Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Wskazówka: pola oznaczone * są obowiązkowe.

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.