PLANOWANIE SPADKOWE I SUKCESJA W FIRMIE

Prowadzisz biznes? Jesteś właścicielem, wspólnikiem albo członkiem zarządu? Albo też prowadzisz księgowość albo doradzasz przy prowadzeniu firmy w zakresie prawa i finansów? To miejsce dla Ciebie!

 

Tutaj będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat zarządzania biznesem w dłuższej perspektywie czasowej oraz zabezpieczenia go przed niekorzystnymi skutkami zdarzeń nagłych dotyczących właściciela, albo wspólnika spółki. Być może przekonasz się także, czy jesteś firmą rodzinną, czy też nie - ale w kontekście sukcesji oraz zmiany pokoleniowej, która prędzej czy później może mieć miejsce.

 

Na pewno będą tu zawsze aktualne informacje na temat wydarzeń związanych przede wszystkim z firmami rodzinnymi, a także linki do projektów szkoleniowych, edukacyjnych oraz narzędzi dedykowanych do samodzielnego przeprowadzenia sukcesji udostępnianych w ramach projektów finansowanych przez PARP. W części projektów uczestniczymy dostarczając wiedzy eksperckiej oraz szkoleniowej. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych projektów dostępne są w tym właśnie dziale. Wciąż promujemy możliwość uczestnictwa w konferencjach lub szkoleniach, które współorganizujemy albo wspieramy merytorycznie - to w dziale AKTUALNOŚCI.

 

Z czasem będziemy rozszerzać ilość dostępnych publikacji i materiałów. Na początek proponujemy zapoznanie się z następującymi publikacjami. Dla właścicieli i wspólników firm rodzinnych polecamy felieton Jak poruszyć temat tabu, poruszający kwestie związane z tak ważną przy budowie planu sukcesji komunikacją, a dla każdej firmy: Myślenie prewencyjne się opłaca - opisujący przykład, gdzie planowanie spadkowe okazuje się niezbędne. Oba felietony ukazały się w tegorocznym Raporcie THINK TANK "Sukcesja jako projekt i proces". Różnice pomiędzy sukcesją a planowaniem spadkowym w biznesie obrazowo opisuje Czy czas działa na naszą korzyść opublikowany w Magazynie Firm Rodzinnych. Więcej polecanych publikacji znajdziesz na liście naszych felietonów.

 

A czy naszą firmę czeka sukcesja międzypokoleniowa, czyli czy jesteśmy firmą rodzinną? Tutaj znajdziesz materiał, w którym opisujemy 5 wyznaczników firmy rodzinnej. Jeśli jeszcze nie masz pewności w tym zakresie - przeczytaj i pomyśl. Czy przyda nam się zatem doradztwo sukcesyjne i jakie pytania powinniśmy sobie zadać, można sprawdzić tutaj.

 

Na początek zaczynamy od bardzo praktycznego felietonu dotyczącegu sukcesji w firmie indywdualnej oraz od felietonu-postulatu: Strategia dla sukcesji biznesu w Polsce potrzebna na wczoraj! Zapraszamy do lektury!

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.