Sprawdź, jak to wygląda w Twojej firmie?!

Dobór zdjęcia nie jest przypadkowy! Tak wygląda przynajmniej 1/3 właścicieli lub wspólników firm po lekturze zamieszczonych w tym dziale felietonów!

 

Ale na poważnie: zapraszamy do zapoznania się z treścią felietonów, w których dokonujemy analizy prawie każdej z dostępnych w Polsce prawnych form prowadzenia biznesu.

 

Skupiamy się na  p r a k t y c z n y m  wymiarze sukcesji, ze szczególnym naciskiem na zupełny brak albo luki w istniejącym tzw.  planie  a w a r y j n y m, który ma zabezpieczać firmę na wypadek wystąpienia zdarzenia losowego dotyczącego właściciela lub wspólnika firmy. Jak zwykle na naszym portalu - prowokujemy do myślenia i stawiamy trudne pytania. Prezentujemy problem  k o m p l e k s o w o  - nie tylko pod kątem prawnym. Poruszamy także kwestie podatkowe, finansowe, dotyczące zarządzania biznesem i relacji w rodzinie przedsiębiorcy czy wspólnika.

 

Ponieważ prezentowane treści ze względu na wielopłaszczyznowość zagadnienia nie należą do krótkich - każdy z felietonów zamieszczony też w pliku w formacie .pdf. Jeśli nie przepadasz za czytaniem długich tekstów z ekranu komputera - pobierz go i wydrukuj. Jeśli prowadzisz kilka firm w różnych formach prawnych - zapoznaj się ze wszystkimi właściwymi felietonami. Kolejne już wkrótce!

 

Szersza i bardziej wieloaspektowa analiza zagadnienia tzw. nagłej sukcesji, tj. wystąpienia niespodziewanej śmierci właściciela lub wspólnika firmy oraz tego, co i jak spadkobiercy oraz pozostali wspólnicy firmy mają uczynić w takiej sytuacji, opisana została w książce autorstwa dr Marii Adamskiej oraz Łukasza Martyńca - "Sytuacja nagłej sukcesji. Przewodnik SOS.". Książka dostępna jest jako jedno z narzędzi dostępnych dla firm rodzinnych w ramach finansowanego przez PARP projektu KODY WARTOŚCI, w którym uczestniczymy. Przewodnik jest do pobrania na stronie sukcesja.org.pl.

Maria Adamska, Łukasz Martyniec: Sytuacja nagłej sukcesji. Przewodnik SOS.

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.