PRZYKŁADY Z ŻYCIA WZIĘTE

Nie jest naszym celem zamieszczać tutaj danych podręcznikowych ani kopiować popularnych ostatnio poradników dotyczących np. sporządzania testamentów czy rozpisywać się na temat dziedziczenia ustawowego. Sądzimy, że jeżeli choć trochę się postarasz, będziesz w stanie samodzielnie dotrzeć do takich informacji.

 

Zanim to jednak zrobisz, warto abyś wiedział, do czego może to być potrzebne. Po co masz podejmować taki wysiłek. Dlatego wolimy pokazać Ci praktykę. Przykłady z życia, lekko podane felietony czy też interdyscyplinarne opisy zagadnień związanych z planowaniem spadkowym.

 

W tym dziale znajdziesz kilka przykładów, jak zadziałały opisywane tu mechanizmy bez właściwego przygotowania - czyli wszędzie tam, gdzie nie było ani planowania spadkowego, a nawet podstawowych założeń procesu sukcesji.

 

Opisane sytuacje wydarzyły się naprawdę. Z uwagi jednak na charakter naszej pracy jako doradców sukcesyjnych nie wolno nam podawać danych klientów, ani w sposób zbyt szczegółowy opisywać ich sytuacji. Dlatego wszystkie dane oraz drugoplanowe elementy konkretnych sytuacji zostały zmienione.

 

Wiele praktycznych przykładów znajdziesz też w felietonach i innych materiałach, które publikujemy. W przykładach znajdziesz SYTUACJE RODZINNE oraz W BIZNESIE.

 

Co do biznesu, piszemy także pokrótce, jak należy traktować doradztwo sukcesyjne oraz komu tak naprawdę jest ono potrzebne.

 

Życzymy inspirującej lektury!

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.