SYTUACJA W BIZNESIE

Będziemy opisywać tu sytuacje, z którymi mieliśmy do czynienia w praktyce. To tylko fragment z dużej liczby przypadków, z którymi zdążyliśmy się przez ostatnie lata zetknąć. Przykłady dobierane są w ten sposób, aby pokazać podstawowe typy problemów wynikających z nieuporządkowanej sukcesji.

 

Poniższe sytuacje pozwalają zobrazować, z jak istotnymi i wielowątkowymi zjawiskami gospodarczymi mamy do czynienia i jak bardzo myląca może być tzw. wiedza potoczna oparta na postawie: "jakoś to będzie..." Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nie najlepiej rokujących postaw i sposobów myślenia, zajrzyj tutaj.

 

Kolejne przykłady będą pojawiać się sukcesywnie w niniejszym dziale. Sukcesji w firmie poświęcamy osobny dział. Tutaj sprawdzisz, co konkretnie stanie się z firmą prowadzoną w poszczegónych formach prwanych, np. IDG, spółka cywilna, spółka jawna, itd.

 

Poniżej prezentujemy felietony, które ukazywały się w kolejnych numerach Magazynu Firm Rodzinnych wydawanym przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych:

 

1. Czy czas działa na naszą korzyść. Czyli o różnicy pomiędzy sukcesją a planowaniem spadkowym., autor: Łukasz Martyniec, nr 1 z 2013 r.,

2. Spółka cywilna - plusy i minusy w kontekście wymuszonej sukcesji., autorzy: Maciej Lichoński i Łukasz Martyniec, nr 2 z 2012 r.,

3. Kontynuacja rodzinnego biznesu., autorzy: Maciej Lichoński i Łukasz Martyniec, nr 1 z 2012 r. - ten ostatni dotyczy indywidualnej działalności gospodarczej.

 

W czerwcu 2013 r. ukazał się także Raport THINK TANK dotyczący sukcesji w firmach rodzinnych. Tutaj znajdziesz całość Raportu oraz dwa felietony Łukasza Martyńca, opisujące praktyczne aspekty sukcesji w biznesie, nie tylko rodzinnym.

Czy czas działa na naszą korzyść. Magazyn Firm Rodzinnych nr 1/2013.
Łukasz Martyniec. Czy czas działa na nas[...]
Dokument PDF [733.0 KB]
Spółka cywilna. Magazyn Firm Rodzinnych nr 2/2012.
Spółka cywilna.pdf
Dokument PDF [99.8 KB]
Kontynuacja rodzinnego biznesu. Magazyn Firm Rodzinnych nr 1/2012.
Kontynuacja rodzinnego biznesu.pdf
Dokument PDF [172.9 KB]

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.