SPRAWDŹ SWOJEGO DORADCĘ

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twój radca prawny proponował zupełnie inne rozwiązanie, niż doradca podatkowy? A potem i tak okazywało się, że z finansowego czy biznesowego punktu widzenia żadna z proponowanych strategii nie jest do przyjęcia?

 

A może tego nie sprawdziłeś dostatecznie dobrze i do końca nie przemyślałeś, ZANIM podjąłeś decyzję? A potem zweryfikowało ją życie? Lub dopiero ma zweryfikować? Wówczas masz jeszcze czas na działanie...

 

Zamieszczony poniżej tekst dotyczy przebiegu procesu doradczego. Opisujemy go nieco z boku i w krzywym zwierciadle - obnażamy często nieuświadomione mechanizmy i pozwalamy uniknąć błędów na przyszłość. Nie tylko w kwestii sukcesji i planowania spadkowego - ale przy prawie każdej podejmowanej w biznesie decyzji. Ku przestrodze i do przemyślenia. Tak dla Przedsiębiorców, jak też dla Doradców (których autor felietonu prosi o życzliwość oraz właściwy dystans).

 

Na podstawie tego felietonu będziesz w stanie prawidłowo ocenić, czy Twój doradca (o ile go posiadasz) jest wystarczająco kompetentny, aby powierzyć mu CAŁOŚĆ doradztwa w procesie budowy Planu Sukcesji. Być może jest w stanie pomóc Ci tylko na jednej z płaszczyzn, które się nań składają. Poświęć proszę kilkanaście minut na lekturę - a zapewniam, treści zawarte w felietonie pomogą Ci w przyszłości zaoszczędzić dziesiątki lub setki tysięcy złotych. Oczywiście, jeśli masz w zwyczaju działać odpowiedzialnie, a nie po omacku...

 

Osobny dział poświęcamy sukcesji w firmie. Z kolei TUTAJ znajdziesz krótkie PRZYKŁADY WDROŻONYCH PLANÓW SUKCESJI, obrazujące, jak skomplikowana jest to materia, szczególnie w biznesie.

 

Zapraszam do lektury, nawet, jeśli nie prowadzisz biznesu. Zwłaszcza zaleceń na końcu felietonu...

CYTAT:

Mama zawsze mówiła, że umieranie jest częścią życia.

 

Forrest Gump

Właścicielem

portalu jest:

Jesteś...

Gościem na              

naszym portalu!

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku.

 

Kliknij:

Znajdziesz tam jeszcze więcej materiałów i bieżących informacji. 

Uwaga! Nasz portal korzysta z COOKIES! Jeśli wyrażasz zgodę na automatyczne działanie plików Cookies, będą one zapisywane w pamięci Twojej przeglądarki. Opis polityki korzystania z nich oraz sposoby ich dezaktywowania, jeśli nie wyrażasz zgody na ich wykorzystywanie, znajdziesz tutaj.